Černé kuchyně jsou v módě. Dostaňte trendy tmavou barvu do té své

černá kuchyň
Zařazeno v kategorii:
Blog

černá kuchyň

Dramatická, sofistikovaná a prudce elegantní. Černá kuchyně může vypadat příjemně a vzdušně ve velkých i malých místnostech. Tmavé odstíny jsou odvážné a trendy. Nebojte se jich.

Hledáte něco výjimečného? Tmavá kuchyně je správnou cestou. Poznejte některé způsoby, jak černou barvu vhodně zapracovat do místnosti.

Vhodné barvy k černé kuchyni

Černou lze kombinovat prakticky s kteroukoli barvou, tou nejčastější bývá samozřejmě bílá. Bílé skříňky propojené s černou působí impozantně. Pro výrazný kontrast se mimo bílé hodí i šedé tóny, žluté i červené. Rozjasnit tmavou barvu lze také nečernou stěnou. Vymalujte jednu na bílo. Dobře vypadají přiznané cihly či betonové zdi.

Rustikální atmosféra

V případě černé kuchyně vybírejte skříňky s matným povrchem, který není tak okázalý a náchylný na otisky prstů. Teplo a jemnou barvu dodávají přírodní prvky, například dřevěná podlaha, mramorová pracovní deska či lněné rolety. Chromové úchyty vyměňte za broušenou mosaz. S černou si rozumí i zlatá barva.

Otevřený a světlý prostor

V malém prostoru může být příliš mnoho černé stísňující. V tomto ohledu je lepší nechat otevřené stěny, použít jen základní nízké skříňky a samostatně stojící ostrůvek. Další úložný prostor získáte přidáním polic, což je zároveň skvělý způsob, jak vystavit své oblíbené nádobí a dekorace. Vhodnou volbou jsou i prosklené skříňky, které rozbijí jednotvárnost kuchyňské linky. Jelikož černá opticky místnost zmenšuje, myslete na správné osvětlení, ať už denní nebo umělé.

Vhodné kombinace

Oproti světlému interiéru má ten černý jednu výhodu – hodí se k němu ledacos. Důležité je, aby použité materiály byly jednotné. Chcete nerezový dřez? Mějte takovou i baterii, spotřebiče nebo úchyty. Takové prvky určují, v jakém stylu se ponese vzhled celé místnosti. Černá dokáže prozradit každý špatný detail, proto vybírejte kvalitní materiály, které se jen tak nepoškodí.