Moderní paneláková kuchyně dub 2

Řemeslnické práce

> Rekonstrukce > Řemeslnické práce

Panelákový program

Pro panelové domy máme zpracovaný speciální panelákový program. Zajistíme pro vás veškeré přípravné práce, související s vaší novou kuchyní a to doslova „NA KLÍČ“. Poskytneme vám návrh kuchyně zdarma. Náš zkušený tým přijede k vám domů a detailně si zaměří prostor pro vaší novou kuchyňskou linku, a to včetně návrhu pro ideální rozvržení nábytku.

Zorganizujeme a provedeme ve vašem bytě veškeré potřebné řemeslnické práce jako elektrikářské, instalatérské, zednické, malířské nebo podlahářské úpravy. To vše v extrémně krátkém čase. Ke všem zásahům do elektro a plyno rozvodů navíc obdržíte revizní zprávy od certifikovaných revizních techniků.

Staňte se dalším z našich 10 000
spokojených zákazníků

po likvidace staré linky | út instalatér | stř elektrikář | čtv zedník | podlahář | po malíř | út podlahář | stř montáž | čtv montáž | montáž a školení

CO NABÍZÍME ZDARMA:

 • montáž linky
 • doprava do 50 km a vynesení do bytu
 • montáž námi dodaných spotřebičů včetně zapojení vody, plynu a elektřiny
 • zapojení dřezu na vodu a drtiče na odpad
 • výřezy na námi dodaný dřez a varnou desku do pracovní desky
 • sokl a těsnící lišty
 • lištování a pasování podle nerovnosti zdiva
 • akrylátování
 • vnitřní vybavení zásuvek
 • tlumení pantů a výsuvů
 • úklid a likvidace obalů

Likvidace staré linky

Při zakoupení nové kuchyňské linky Vám za paušální poplatek zdemontujeme, odvezeme a ekologicky zlikvidujeme vaši starou linku.

Snažíme se vám poskytovat skutečně profesionální a ucelené služby. Naši spolupráci s vámi neomezíme jen na návrh nové kuchyňské linky a její montáž. Nemusíte se zbytečně obávat rekonstrukce a zejména ne přípravných prací. Ve vaší kuchyni nemusíte zajišťovat žádné vyklízecí práce. Rádi se postaráme o vše za vás!

Rekonstrukce kuchyně představuje ve všech případech poměrně náročnou technickou záležitost. Při samotném návrhu je třeba zvážit praktickou stránku všech prvků i využití prostoru v dlouhodobém výhledu. Původní a již nevyhovující nábytek je v mnoha případech bohužel ve špatném stavu, nedostačuje svým uspořádáním ani úložnými prostory a není vhodný ani pro jiná náhradní využití. Zároveň zabírá velký prostor, dříve používané materiály jsou těžké a objemné a je obtížné s nimi jednoduše naložit. Nemusíte se obávat a situaci složitě řešit. Při zakoupení nové kuchyňské linky vám za paušální poplatek kompletně staré vybavení demontujeme, odvezeme a zajistíme i ekologickou likvidaci.

Likvidaci staré linky nechte na nás

Máme nejmodernější vybavení, disponujeme stěhovacím vozem. V prostředí rekonstrukcí se pohybujeme denně. Při demontáži postupujeme s letitou zkušeností tak, abychom si zároveň připravili co nejrychleji prostory pro nový nábytek i vybavení. Respektujeme původní rozvody vody i elektřiny. Jednotlivé dílčí práce na sebe plynule navazují, nevzniká prodleva. Doba, po kterou vaše domácnost musí řešit alternativně stravování a má snížený komfort bydlení, se výrazně snižuje! Ušetřete svůj čas i sílu. Těžkou práci před rekonstrukcí provedeme za vás!

Instalatérské práce

Rozvody vody, vzhledem k jejich velkému rozměru, je nutné zasekat do zdi. Pokud tuto možnost nemáte (například v panelovém domě), upozorněte na tuto skutečnost obchodníka, který vaší linku zpracovával. Je totiž nutné použít hlubší pracovní desku (vodovodní a odpadní potrubí zabírá hloubku 7 až 8 cm, za spodní skříňkou tento prostor standardně není, pokud je v trase vedení trubek spotřebič, je za ním standardně jen 1 cm volného místa). V případě použití hlubší pracovní desky je možno vést potrubí přímo po stěně (potrubí prosím připevněte ke stěně na příslušné objímky).

Vývody vody musí být osazeny příslušnými ventily (teplá a studená voda bateriovými roháčky se sítkem, přívod pro myčku a pračku pračkovým ventilem). V případě použití myčky nebo pračky je vhodné použít podmítkový nebo nástěnný pračkový sifon.

Plyn:

Pro vedení plynového potrubí platí stejné pokyny, jako pro vedení vody (hlubší pracovní deska zde musí být použita z pravidla jen v těch případech, kdy v dráze vedení plynového potrubí po stěně, stojí spotřebič).

Plynové vedení je nutno zakončit kulovým ventilem natočeným dolů. K nově dělanému plynovému rozvodu si vždy vyžádejte revizní zprávu.

Elektrikářské práce

Ve většině případů je nutné pro novou kuchyň udělat nové rozvody včetně rozvodnice. Každý větší spotřebič by měl mít samostatné jištění (o rozvržení jističů by měla rozhodnout odborná elektrikářská firma, dle platných norem). Do kuchyňské linky se standardně vedou rozvody ve dvou větvích. Horní větev většinou pro digestoř, MWT a osvětlení, spodní větev pro ostatní. Horní větev táhněte vodorovně ve výšce dané kótou zásuvek, nebo nad ní (nikdy ne pod ní). Pokud není možné rozvody zasekat, veďte je v liště. Spodní větev musí být vedena ve výšce 0 až 80 cm, v případě použití hlubší pracovní desky a 0 až 10 cm v případě použití standardní pracovní desky o hloubce 60 cm. Rozvody není nutné zasekávat, je možno je vést v lištách. Vývody vedené v obkladu mezi spodními a horními skříňkami, musí být vždy zasekány do zdi!

Zásuvky a vypínače v obkladu:

 1. Keramický obklad: Krabičky pro keramický obklad osaďte tak, ať vyčnívají ze zdi na tloušťku obkladu. Po nalepení keramického obkladu krabičky osaďte strojky a zprovozněte.
 2. Umakartová obložka: V tomto případě neosazujte do zdi krabičky, pouze vysekejte v požadovaném prostoru kapsy o hloubce cca 5 cm a z nich nechte čnít dostatečné množství kabelu. (Kapsy vysekejte v dostatečné velikosti pro jedno, dvoj či troj zásuvku). Do obložkové desky vloží naši montážníci sádrokartonové krabičky a drát protáhnou ven. Osazení strojků je možné až po dokončení montáže linky.
 3. Skleněná obložka: V případě použití skleněné obložky osaďte krabičky zároveň se stěnou. Krabičky strojky neosazujte! Osazení je možno provádět až po dokončení linky.
 4. Obložka z umělého kamene: V případě použití obložky z umělého kamene, platí stejná pravidla jako u skleněné obložky.
 5. Obložka z přírodního kamene: V případě použití obložky z přírodního kamene, platí stejná pravidla jako u umakartové obložky. Veškeré zásuvky a vypínače, s výjimkou těch v obložkách, musí být osazeny a zprovozněny ještě před montáží kuchyňské linky. K nově provedeným elektrorozvodům je vhodné si vyžádat revizní zprávu.

Podlahářské práce

Rekonstrukce zahrnuje obměnu nábytku a vybavení, ale velmi často i položení nové podlahy, malování a v případě kuchyní či koupelen i výběr nových obkladů. Není snadné správně zkoordinovat dílčí části proměn bytu tak, aby na sebe plynule navazovaly a vy mohli co nejdříve využívat nové prostory v plném pohodlí. V průběhu prací někdy dochází i k odhalení nedostatků a vznikají další původně nezamýšlené opravy.

Ušetřete čas i peníze

Ušetřete čas i rozpočet rekonstrukce. Rádi vám nabídneme realizaci jakýchkoli zednických prací. Disponujeme kompletním technickým zázemím v podobě nářadí i materiálu a především jsme profesionály. Pečlivě a rychle odstraníme staré obklady, připravíme jemnou omítku a podklad pro nové dlaždice či desky. Umíme pracovat se všemi druhy obložení – umakartem, sklem, keramikou, kamenem i dřevem.

Malé i výrazné změny

Pokud byste si přáli zakomponovat do přestavby výrazné změny – probourání společné zdi, změnu umístění dveří nebo dokonce změnu příček, dokážeme se postarat i o tyto práce. V souladu s vaším projektem správně načasujeme hrubé práce tak, aby neprodloužili celkovou dobu realizace. Veškerý materiál i postup s vámi konzultujeme dopředu, nedojde tak k nepříjemnému navýšení rozpočtu ani vzniku víceprací.

Nebojte se změn, neomezujte své plány. Jsme tady pro vás. Pomůžeme vám zrealizovat jakýkoli projekt proměny vašeho bytu i domu. Můžete se na nás kdykoli obrátit, rádi vám vyhovíme i drobnou úpravou.

V případě použití obkladových desek (umakartových, skleněných apod.), je nutné odstranit starý keramický obklad a zeď zapravit jemnou omítkou. V prostoru obložkové desky neprovádějte malbu! (Malba snižuje přilnavost lepidla a hrozí odlupování obkladové desky.)

Výjimkou je jen skleněná obložka, kde je vhodné stěnu podbarvit stejnou barvou, jaká bude použita na skle. Klasický keramický obklad se montuje ještě před montáží kuchyňské linky.

Důležité je dodržet výšku horní hrany obkladu a délku. Pozor, v některých případech je v plánu uvedena délka od obkladu, toto je důležité z důvodudélky kuchyňské linky.

Elektrikářské práce

V rámci plánované rekonstrukce vaší kuchyně je výhodné řešit celý prostor komplexně. Nová kuchyňská linka je samozřejmou dominantou prostoru. Upoutá na sebe pozornost, nicméně další neméně výraznou a důležitou plochou je podlaha.

Materiál podlahy

Pro kuchyně jsou nejčastěji využívané materiály PVC, korek, Marmoleum a plovoucí podlahy. Tedy prostředky s velmi snadnou údržbou, které vám pomohou snadno zajistit vysokou hygienickou úroveň. Zároveň to jsou materiály s vysokou pevností vůči mechanickému oděru a stálobarevností. Barvou a strukturou vzorku pak můžete místnost krásně doladit a zpříjemnit.

Pokládka podlahy

Pokládku podlahy v prostoru kuchyně rozhodně doporučujeme provádět až po montáži linky. Výrazně snížíte rizika poškození podlahoviny pozdějšími pracemi a přemisťováním těžkého nábytku. Naopak případnou nivelační stěrku je potřeba provést ještě před montáží linky. Není třeba si jednotlivé fáze přestavby vaší kuchyně členit a řešit s různými dodavateli. Dokážeme vám zajistit nejen kompletní dodávku a montáž kuchyňské linky, ale i veškeré práce s pokládkou nové podlahy. Správně načasujeme jednotlivé kroky tak, aby na sebe plynule navazovali. Zaručíme vám tak, že celá rekonstrukce proběhne ve výrazně kratším čase, bez zbytečných prodlev mezi dodavateli. Disponujeme moderním nářadím i vybavením a na základě našich letitých zkušeností vám upřímně doporučíme ideální materiály i postupy tak, aby ve výsledku splňovaly vaše představy a v dlouhodobém horizontu byly zárukou kvalitní a trvanlivé práce.

Malířské práce

Součástí rekonstrukce kuchyně bývá výměna kuchyňské linky, obnova elektrického vybavení a zpravidla i podlahy. Tečkou za završením všech nových úprav je malování prostor. Pokud se mění rozmístění nábytku, odhalují se původně zakryté plochy apod., je malování přímo nezbytné pro sjednocení barevnosti stěn.

Barvou stěn pak můžete navíc zajímavě designově pracovat s prostorem. Opticky jej zvětšovat, zvýraznit některá místa. Navodit příjemnou atmosféru. Malířské práce je vhodné provádět ještě před montáží linky. Tedy v době, kdy je v celé ploše ideální přístup. Není to však podmínkou. I po kompletní rekonstrukci je možné provést malířské práce bez složitých opatření.

Práce bez zbytečných průtahů

Rádi se postaráme o výměnu kuchyňské linky, pokládku podlahy i konečnou malbu vašich prostor. Dokážeme sladit průběh jednotlivých prací tak, aby na sebe navazovali bez zbytečných průtahů. Naši pracovníci mají dlouholeté zkušenosti, rádi vám doporučí ideální barevné ladění i použitý materiál. Pracujeme s moderními barvami, které mají vysokou krycí schopnost a jsou maximálně stálobarevné již od prvního nánosu. Zohledňují prostředí s aktivním ruchem i častou přítomností vzdušných par od vaření. Nezáleží na velikosti prostoru, rádi vám poskytneme skutečně komplexní profesionální služby. Splníme vaše představy do detailu v ideálním časovém plánu a kvalitně.

NEjnovější v Blogu

Kuchyňský dřez

Víte, jak vybrat kuchyňský dřez? Pozor si dejte i na instalaci dřezu

Více
Ložnice s dřevěnou stěnou a kříňkami

Jak si zařídit ložnici tak, aby se vám opravdu dobře spalo?

Více
Malý obývací pokoj v paneláku

Jak si zařídit obývací pokoj v paneláku? Promyslete každý detail!

Více

Jak proměnit byt v útulné bydlení? Vyzkoušejte některý z těchto tipů

Více
Návrh kuchyně

Vybíráme kuchyňskou linku krok za krokem

Více
Kuchyně do U s horními skříňkami a barem

Jak zvolit ideální výšku mezi pracovní deskou a skříňkami?

Více