KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

gabon kuchyň s ostrůvkem
gabon kuchyň s ostrůvkem

Číst dále v Blogu:

Zjistěte, proč jsou návrhy kuchyní s ostrůvkem tou správnou volbou

> Blog > Zjistěte, proč jsou návrhy kuchyní s ostrůvkem tou správnou volbou

Kuchyňský ostrůvek je součástí moderních interiérů díky své nadčasovosti a praktičnosti. Skvěle vypadá zejména rohová kuchyně s ostrůvkem.

Toto řešení je ale vhodné i pro ostatní typy kuchyní. Ostrůvek má totiž hned několik výhod, díky kterým si jej zamilujete.

Rozdělení kuchyně a obývacího pokoje

Kuchyň a obývací pokoj bývají často propojené. Pokud kuchyňský ostrůvek vhodně umístíte, dokáže tyto dvě místnosti opticky rozdělit.

Místo, kde se setkává rodina

Ostrůvek se může stát i místem, kde bude rodina trávit volný čas. Lze si na něm vychutnat společné jídlo, zahrát zábavné hry nebo jen tak sedět kolem a povídat si. Pult skvěle poslouží i v případě, že se do vaření chce zapojit více členů rodiny. Poskytne prostor navíc, díky čemuž nemusíte využívat pouze kuchyňskou linku, a tak si nebudete při vaření překážet. Každý bude mít dostatek místa na činnosti, které bude vykonávat, a ze společného vaření se stane opravdový zážitek.

Užitná plocha i úložný prostor

Ostrůvek neposkytuje pouze další užitnou plochu, kterou můžete využít při práci v kuchyni. Pokud zvolíte pult se šuplíky a skříňkami, získáte také úložný prostor, do kterého můžete uschovat kuchyňské nádoby, menší spotřebiče, odpadkový koš i čistící prostředky.

Do ostrůvku můžete zabudovat i dřez nebo umyvadlo. Další možností je propojení s barovým pultem. Pokud se však rozhodnete pro tuto variantu, buďte opatrní. Toto rozdělení ostrůvku může vytvořit nejen hranici mezi hostitelem a hosty, ale i nepřirozenou dělící zónu v interiéru.

Vzdálenost mezi kuchyňskou linkou a ostrůvkem

Při zařizování kuchyně myslete na to, že kolem ostrůvku musí zůstat dostatek místa pro pohyb. Vzdálenost od stěn, linky i dalších kusů nábytků by měla být 120 cm. Pokud to není možné, stačí i 90 cm, menší vzdálenost se ale nedoporučuje.

I když je ostrůvek součástí zejména moderních kuchyní, nemusí se vyskytovat jenom v nich. Svým designem zaujme například i rustikální kuchyně s ostrůvkem.

NEjnovější v Blogu

Provence styl v kuchyni je trendem posledních let. Co jej charakterizuje?

Více

Kuchyně spojená s obývacím pokojem – 4 tipy pro tento moderní trend

Více

Před rekonstrukcí kuchyně zvažte její uspořádání. Jaké máte možnosti?

Více
spotřebiče do kuchyně

5 důležitých spotřebičů, bez kterých se vaše kuchyně rozhodně neobejde.

Více

Jak chytře vyřešit kuchyň na malém prostoru? Přinášíme tipy pro její realizaci

Více

Rekonstrukci kuchyně plánujte do detailu. Je to investice na spoustu let

Více