KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

gabon kuchyň s ostrůvkem
gabon kuchyň s ostrůvkem

Číst dále v Blogu:

Zjistěte, proč jsou návrhy kuchyní s ostrůvkem tou správnou volbou

> Blog > Zjistěte, proč jsou návrhy kuchyní s ostrůvkem tou správnou volbou

Kuchyňský ostrůvek je součástí moderních interiérů díky své nadčasovosti a praktičnosti. Skvěle vypadá zejména rohová kuchyně s ostrůvkem.

Toto řešení je ale vhodné i pro ostatní typy kuchyní. Ostrůvek má totiž hned několik výhod, díky kterým si jej zamilujete.

Rozdělení kuchyně a obývacího pokoje

Kuchyň a obývací pokoj bývají často propojené. Pokud kuchyňský ostrůvek vhodně umístíte, dokáže tyto dvě místnosti opticky rozdělit.

Místo, kde se setkává rodina

Ostrůvek se může stát i místem, kde bude rodina trávit volný čas. Lze si na něm vychutnat společné jídlo, zahrát zábavné hry nebo jen tak sedět kolem a povídat si. Pult skvěle poslouží i v případě, že se do vaření chce zapojit více členů rodiny. Poskytne prostor navíc, díky čemuž nemusíte využívat pouze kuchyňskou linku, a tak si nebudete při vaření překážet. Každý bude mít dostatek místa na činnosti, které bude vykonávat, a ze společného vaření se stane opravdový zážitek.

Užitná plocha i úložný prostor

Ostrůvek neposkytuje pouze další užitnou plochu, kterou můžete využít při práci v kuchyni. Pokud zvolíte pult se šuplíky a skříňkami, získáte také úložný prostor, do kterého můžete uschovat kuchyňské nádoby, menší spotřebiče, odpadkový koš i čistící prostředky.

Do ostrůvku můžete zabudovat i dřez nebo umyvadlo. Další možností je propojení s barovým pultem. Pokud se však rozhodnete pro tuto variantu, buďte opatrní. Toto rozdělení ostrůvku může vytvořit nejen hranici mezi hostitelem a hosty, ale i nepřirozenou dělící zónu v interiéru.

Vzdálenost mezi kuchyňskou linkou a ostrůvkem

Při zařizování kuchyně myslete na to, že kolem ostrůvku musí zůstat dostatek místa pro pohyb. Vzdálenost od stěn, linky i dalších kusů nábytků by měla být 120 cm. Pokud to není možné, stačí i 90 cm, menší vzdálenost se ale nedoporučuje.

I když je ostrůvek součástí zejména moderních kuchyní, nemusí se vyskytovat jenom v nich. Svým designem zaujme například i rustikální kuchyně s ostrůvkem.

NEjnovější v Blogu

Kuchyňský dřez

Víte, jak vybrat kuchyňský dřez? Pozor si dejte i na instalaci dřezu

Více
Ložnice s dřevěnou stěnou a kříňkami

Jak si zařídit ložnici tak, aby se vám opravdu dobře spalo?

Více
Malý obývací pokoj v paneláku

Jak si zařídit obývací pokoj v paneláku? Promyslete každý detail!

Více

Jak proměnit byt v útulné bydlení? Vyzkoušejte některý z těchto tipů

Více
Návrh kuchyně

Vybíráme kuchyňskou linku krok za krokem

Více
Kuchyně do U s horními skříňkami a barem

Jak zvolit ideální výšku mezi pracovní deskou a skříňkami?

Více