KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

paneláková kuchyň rustikální
paneláková kuchyň rustikální

Číst dále v Blogu:

Žijete v paneláku a chcete rekonstruovat kuchyni? Nechte se inspirovat

> Blog > Žijete v paneláku a chcete rekonstruovat kuchyni? Nechte se inspirovat

V době výstavby paneláků byly požadavky na bydlení úplně jiné než dnes. Spousta bytů je pořád v původním stavu a neproběhla v nich žádná rekonstrukce.

Pokud tedy plánujete rekonstrukci panelákové kuchyně nebo jiné části bytu, inspirujte se našimi tipy. Uvidíte, že s nimi nešlápnete vedle.

Umakartové jádro a rekonstrukce panelákové kuchyně

Protože jsou umakartová jádra již nevyhovující moderním standardům bydlení, je potřeba je buď upravit nebo odstranit. Pokud plánujete větší rekonstrukci panelákové kuchyně, klidně toto jádro zcela zbourejte. Popřemýšlejte nad tím, jaké jsou ve vašem bytě dispozice, a v případě potřeby se nebojte kuchyni přesunout na jiné místo.

Panelákové kuchyně totiž často bývají malé, a tak se jejich přesun může vyplatit i navzdory nutnosti větších stavebních zásahů. Ne vždy je ale nutné umakartové jádro bourat. Máte omezený rozpočet, nedostatek času na rekonstrukci či jste s dispozicemi svého bytu spokojeni? V takovém případě stačí umakartové jádro vymalovat. Pokud však máte možnost, nahraďte jej sádrokartonem.

Inspirace pro panelákovou kuchyni

Největším nedostatkem panelákových kuchyní bývá nedostatek prostoru nebo jeho nepraktické využívání. Zkuste proto kuchyni rozšířit – a to nejen opticky, ale i reálně. Toho dosáhnete především správným výběrem nábytku i spotřebičů a jejich vhodným rozmístěním.

Zvolte obdélníkový stůl a židle, které pod něj bez problémů zasunete. Využívejte poličky a jiné praktické úložní prostory. Dbejte na to, abyste na lince měli co nejméně spotřebičů a vyberte si takovou linku, u níž lze využít maximální množství úložného prostoru.

Pro optické rozšíření jsou ideální pastelové barvy, mozaikové obklady a světlá podlaha. Pomůže i omezení dekorací. Jestli chcete kuchyni propojit s obývacím pokojem, je vhodnou volbou kuchyňský ostrůvek.

Profesionální firma se zkušenostmi je zárukou spokojenosti

Plánujete rekonstrukci kuchyně v paneláku a nevíte si rady? Neváhejte a obraťte se na nás. Máme dlouholeté zkušenosti a rádi vám s úpravou či rekonstrukcí bytu či panelákové kuchyně pomůžeme.

NEjnovější v Blogu

Ložnice ve francouzském stylu

Jak si zařídit ložnici ve stylu francouzského venkova?

Více
Ložnice po rekonstrukci se šatní skříní

Plánujete rekonstrukci ložnice? Promyslete své kroky a nezapomeňte na detaily

Více
kuchyně pro invalidy

Kuchyně pro vozíčkáře musí odpovídat potřebám handicapovaného. Jak vhodně přizpůsobit kuchyňskou linku a další vybavení?

Více
obývací pokoj s kuchyní

Obývák s ložnicí v jednom? Kvalitní spánek můžete mít i v omezeném prostoru

Více
Kuchyně s mozaikovým obkladem

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Více
Dřevěná designová kuchyně

Dřevo v interiéru nikdy nevyjde z módy. Jaké barvy momentálně letí?

Více