KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

moderní bílá kuchyňská linka
moderní bílá kuchyňská linka

Číst dále v Blogu:

Jak naplánovat ideální kuchyň? Vsaďte na kvalitu, praktičnost a styl

> Blog > Jak naplánovat ideální kuchyň? Vsaďte na kvalitu, praktičnost a styl

Jste na počátku své cesty za zbrusu novou kuchyní? Nechte se provést několika body, na které je při tvorbě kuchyně na míru třeba myslet.  Na realizaci nepospíchejte. Nezapomínejte, že kuchyň by měla být nejen praktická a účelná, ale také chloubou vašeho bytu či domu.

Kvalita je základ

V naprosté většině případů je žádoucí, aby tu kuchyňský nábytek a spotřebiče byly s vámi alespoň několik let. Komu by se také chtělo nakupovat každý rok nové, že? Právě z tohoto důvodu je třeba zainvestovat do kvalitních produktů, které vydrží. Toto platí hlavně u spotřebičů, u kterých se nákup nekvalitních kusů může nejen prodražit, ale i ohrozit vaše zdraví.

Udělejte si tedy seznam všeho, co budete v kuchyni potřebovat a dejte se do pečlivého průzkumu trhu.

Jak vybírat kuchyň? Prakticky

Pokud se při plánování kuchyně budete dívat na výběr kuchyně praktickýma očima, vězte, že vám to dost usnadní práci. Jako první je třeba zanalyzovat, s jakým prostorem (velikost, tvar, umístění oken či dveří) pracujete a od toho strategicky postupovat. V tomto případě platí heslo méně je více. Snažte se místnost nepřekombinovat a volte ty prvky, které jsou doopravdy důležité.

Měl by zde být dostatek prostoru pro pohyb. Dbejte také na snadný přístup k oknům a dveřím.

Vdechněte prostoru život

Dostáváme se k – pro spoustu zákazníků nejzábavnější – části. Výběru designu a stylu, ve kterém byste chtěli vaši chloubu bytu mít. Jak si kuchyň uspořádat ohledně stylu je již na vkusu každého člověka, ale na několik aspektů je přece jen potřeba myslet.

Ať už máte rádi retro či moderní design, je důležité, aby kuchyň působila vzdušně a vytvářela dojem čistoty a klidu. Volte tedy k sobě hodící se barvy a nepřekombinujte je – opět platí, že méně je více. Doporučujeme nechat si poradit od odborníka. Již dávno nemusí být kuchyně pouze světlé, ale je žádoucí tmavé barvy vyvážit těmi světlejšími, abyste neměli pocit stísněnosti.

Snažte se držet pouze jednoho stylu, popřípadě stylů k sobě se hodících. Není nejlepší míchat například moderní kuchyňskou linku s retro jídelním stolem a podobně.

Pokud se přesto cítíte nejistí nebo potřebujete s čímkoliv poradit, rádi vám s tvorbou vysněné kuchyně poradíme a vytvoříme nábytek přesně na míru.

NEjnovější v Blogu

Kuchyně s mozaikovým obkladem

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Více
Dřevěná designová kuchyně

Dřevo v interiéru nikdy nevyjde z módy. Jaké barvy momentálně letí?

Více
Černá kuchyně v malém bytě

Černé kuchyně jsou v módě. Dostaňte trendy tmavou barvu do té své

Více

Provence styl v kuchyni je trendem posledních let. Co jej charakterizuje?

Více

Kuchyně spojená s obývacím pokojem – 4 tipy pro tento moderní trend

Více

Před rekonstrukcí kuchyně zvažte její uspořádání. Jaké máte možnosti?

Více