KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Číst dále v Blogu:

Zařizujete nebo rekonstruujete kuchyni? Nepodceňte výběr spotřebičů

> Blog > Zařizujete nebo rekonstruujete kuchyni? Nepodceňte výběr spotřebičů

Vybíráte nové kuchyňské spotřebiče? Protože není jednoduché je vyměnit, je potřebné si jejich výběr pořádně promyslet. Platí to zejména pro velké a vestavné spotřebiče.

Nejdůležitější je důkladný výběr místa, v němž bude spotřebič umístěn. Ke každému přístroji musí být také zajištěn snadný přístup a nezapomínejte ani na bezpečnost.

Na co se zaměřit

Dalším kritériem, kterému se vyplatí věnovat pozornost, je adekvátní výkon. Ten je základním předpokladem k tomu, že funkce produktu bude vašim potřebám vyhovovat i několik let. Zaměřte se i na design spotřebiče a pohlídejte si, aby vybraný model ladil se zbytkem interiéru a aby se dal bez problémů kombinovat s jinými přístroji. To může být při pozdějších změnách, kdy budete chtít zachovat sladěný interiér, klíčové.

Jak se poznají úsporné spotřebiče

Abyste snížili spotřebu energií a ušetřili peníze, poohlédněte se po úsporných spotřebičích. Ty jsou od března 2021 označené novými energetickými štítky, na kterých jsou uvedené energetické třídy od A po G, přičemž třída A je nejúspornější. Na hlavičce štítku se nachází i QR kód, v němž je zakódovaný odkaz na webovou stránku s údaji o daném spotřebiči.

Jak umístit spotřebiče v kuchyni

Při umísťovaní jednotlivých spotřebičů dbejte na několik základních pravidel. Chladnička by neměla stát blízko spotřebičů, ze kterých vyzařuje teplo. Vedle varné desky nechte prostor pro přípravnou plochu. 65 až 90 cm nad varní deskou by se měla nacházet digestoř. Kvůli správné ergonomii umístěte myčku a dřez do těsné blízkosti.

Pro vestavnou troubu je vhodných hned několik míst. Ideálním řešením je nainstalovat ji ve výšce očí nebo ve spojení s jiným přístrojem nad sebe tak, že vyšší spotřebič se bude nacházet naspodu. Pokud to nejde jinak, lze zvolit i místo pod pracovní plochou. Vedle vestavné trouby neměla chybět odkládací plocha.

V naší nabídce najdete spotřebiče od předních výrobců. Mezi ně patří například Whirpool, Siemens, Bosch, Mora, Gorenje nebo Electrolux.

NEjnovější v Blogu

kuchyně pro invalidy

Kuchyně pro vozíčkáře musí odpovídat potřebám handicapovaného. Jak vhodně přizpůsobit kuchyňskou linku a další vybavení?

Více
obývací pokoj s kuchyní

Obývák s ložnicí v jednom? Kvalitní spánek můžete mít i v omezeném prostoru

Více
Kuchyně s mozaikovým obkladem

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Více
Dřevěná designová kuchyně

Dřevo v interiéru nikdy nevyjde z módy. Jaké barvy momentálně letí?

Více
Černá kuchyně v malém bytě

Černé kuchyně jsou v módě. Dostaňte trendy tmavou barvu do té své

Více

Provence styl v kuchyni je trendem posledních let. Co jej charakterizuje?

Více