KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Rohová kuchyně se spotřebiči
Rohová kuchyně se spotřebiči

Číst dále v Blogu:

Moderní rohové kuchyně jsou spojením praktičnosti a stylového vzhledu

> Blog > Moderní rohové kuchyně jsou spojením praktičnosti a stylového vzhledu

Rohové kuchyně nejsou vhodné pouze do paneláku. Protože šetří místo a jsou praktické, patří k nejoblíbenějším typům kuchyní. Zaujmou i svým stylovým vzhledem.

Tyto kuchyně mají obvykle tvar L. Pokud vám to ale prostor dovoluje, zvolte tvar písmena U, který vám umožní do kuchyně zabudovat například barový či snídaňový pult.

Kuchyňská linka jako hranice mezi místnostmi

K trendům současné doby patří propojení kuchyně s další místností. V případě, že jednu linii kuchyňské linky natáhnete do prostoru, poslouží jako pomyslná hranice, která jasně vymezí plochu kuchyně.

Na co si dát pozor při zařizování rohové kuchyně

Rohová kuchyně vám poskytne větší ukládací i pracovní plochu. I tak je vhodné vybavit ji poličkami a věšáky. Abyste dobře viděli na práci, nezapomeňte umístit světlo pod horní skříňky.

Při zařizování si dejte pozor na několik detailů, které by vám práci v kuchyni mohly zkomplikovat. Neumísťujte sporák vedle stěny, předejdete tak jejímu znečistění či poškození teplem. To samé platí i pro troubu a myčku na nádobí, které by mohly ztížit otevírání okolitých skříněk.

Pokud jde o dřez, pohlídejte si, aby nebyl u stěny ani na konci kuchyňské linky. Nezůstalo by vám dost prostoru pro rychlý a pohodlný pohyb. Vyhovující místo není ani před oknem, kde by jeho otevření překážela vodovodní baterie.

Rohová skříňka do kuchyně

Vybrat vhodné skříňky do rohové kuchyně není snadný úkol. Ideálním řešením jsou spodní rohové skříňky vybavené otáčivým nebo vysouvacím drátěným programem, který umožní využití celého vnitřního prostoru. Další možností je umístění polic uvnitř skříňky. Toto řešení je ale nepraktické, protože vyndávání věcí z nejzadnější části police vyžaduje značnou fyzickou námahu.

Dobrým nápadem je i umístění dřezu do rohu. Do skříňky tak ukryjete nejen jeho spodní část, ale vznikne v ní i prostor pro odpadkový koš nebo čisticí prostředky. Pokud chcete, aby skříňka plně vyhovovala vašim potřebám, zvažte výrobu nábytku na míru.

NEjnovější v Blogu

Ložnice ve francouzském stylu

Jak si zařídit ložnici ve stylu francouzského venkova?

Více
Ložnice po rekonstrukci se šatní skříní

Plánujete rekonstrukci ložnice? Promyslete své kroky a nezapomeňte na detaily

Více
kuchyně pro invalidy

Kuchyně pro vozíčkáře musí odpovídat potřebám handicapovaného. Jak vhodně přizpůsobit kuchyňskou linku a další vybavení?

Více
obývací pokoj s kuchyní

Obývák s ložnicí v jednom? Kvalitní spánek můžete mít i v omezeném prostoru

Více
Kuchyně s mozaikovým obkladem

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Více
Dřevěná designová kuchyně

Dřevo v interiéru nikdy nevyjde z módy. Jaké barvy momentálně letí?

Více