KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Kuchyně s mozaikovým obkladem
Kuchyně s mozaikovým obkladem

Číst dále v Blogu:

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

> Blog > Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Dnešní moderní kuchyně jsou zaměřené hlavně na jednoduchost a přehlednost. Rovné linie, jemné barvy, které nejsou příliš výrazné a nábytku raději méně než více. Vhodně zvolené dekorace a prvky pak můžou kuchyni dodat šmrnc a pomoct jí rozzářit. S mozaikami rozhodně nešlápnete vedle.

Mozaiky už dávno nejsou jen malé barevné obklady ve tvaru čtverečků. Škála barev, designů, materiálů i tvarů je obrovská. Nudí vás klasické dlaždičky? Vyzkoušejte třeba mozaikový obklad!

Mozaika v kuchyni

Mozaika v kuchyni je nejčastěji využívaná na obklad stěny za kuchyňskou linkou. Někdo ji lepí jen na místo za sporákem, nechá si obložit pracovní desku nebo určitou vybranou část. Mozaiky často mají papírový či síťovaný podklad a dají se lehce řezat tak, jak potřebujete. Na zdech díky tomu nemusíte mít jen klasické kostičky, ale nejrůznější variace vzorů.

Vyrábí se z různých materiálů od keramiky, přes přírodní kámen, mramor až po sklo. Mezi velké trendy v současné době patří mozaiky v imitaci přírodního kamene. Do rustikálních kuchyní a retro stylu se hodí tvar hexagonu. Musíte ovšem správně vybrat velikost a barvu jednotlivých šestiúhelníků. Nejmenší dílky mozaiky mají 1 x 1 cm, 2,5 x 2,5 cm, 5 x 5 cm a ty největší 10 x 10 cm.

Keramika je stále in

V Česku jsou glazovaná a neglazovaná keramika, případně ještě sklo, stále hodně rozšířené. Mozaika se dá dobře kombinovat s keramickou dlažbou či dřevěnou podlahou. Z barev jsou stálicemi bílá, červená, zlatá a černá.

Ideální do malé kuchyně

Mozaiky hrají důležitou roli i v malých kuchyních. Při správném využití dokážou opticky ovlivnit prostorové dispozice. Vytvořený svislý mozaikový pás zvýší strop a v případě potřeby vytvoří pomyslný předěl, například mezi kuchyňským koutem a obývákem. Mozaika nalepená vodorovně navodí dojem širší místnosti a opticky sníží úroveň stropu.

Jelikož je mozaika poměrně výrazným prvkem, využívejte ji opatrně, abyste prostor zbytečně nezaplnili, zejména v menších místnostech.

NEjnovější v Blogu

Jak proměnit byt v útulné bydlení? Vyzkoušejte některý z těchto tipů

Více
Návrh kuchyně

Vybíráme kuchyňskou linku krok za krokem

Více
Kuchyně do U s horními skříňkami a barem

Jak zvolit ideální výšku mezi pracovní deskou a skříňkami?

Více
Žlutá kuchyně se zabudovanými spotřebiči

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně? S ohledem na finance a svoje potřeby

Více
Ložnice ve francouzském stylu

Jak si zařídit ložnici ve stylu francouzského venkova?

Více
Ložnice po rekonstrukci se šatní skříní

Plánujete rekonstrukci ložnice? Promyslete své kroky a nezapomeňte na detaily

Více