KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Rohová kuchyň Gabon
Rohová kuchyň Gabon

Číst dále v Blogu:

Rohové kuchyňské linky jsou skvělou volbou nejen do malého prostoru

> Blog > Rohové kuchyňské linky jsou skvělou volbou nejen do malého prostoru

Zařizujete novou kuchyni, a přitom musíte brát ohled na nedostatek prostoru? Nebo máte prostoru dostatek, ale chcete efektivně využít každý centimetr? V obou případech pro vás může být vhodným řešením rohová kuchyň.

Jak už samotný název napovídá, tenhle typ kuchyně bývá situovaný v rohu místnosti. Když do její rohové části umístíte dřez, po obou jeho stranách vzniknou oddělené pracovní plochy. Jednu z nich můžete využívat na přípravu surovin, tu další lze vyhradit sporáku a dalším spotřebičům.

Dřez jako dominanta kuchyňské linky

Rohový dřez vypadá originálně, a tak se snadno může stát dominantou kuchyně. Tento dojem ještě umocníte, pokud zvolíte netradiční materiál a místo nerezového dřezu pořídíte třeba granitový. 

Využijte prostor na maximum

Tenhle typ kuchyně umožňuje dokonalé využití prostoru. Stačí jen vrstvit jednotlivé spotřebiče a skříňky na sebe. Na prázdné stěny můžete umístit poličky, které samotnou linku skvěle doplní, a pokud na ně vyskládáte suroviny uložené ve sklenicích, získáte navíc stylovou a vkusnou dekoraci.  

Místo, které se nachází pod dřezem, je zas vhodné k uschování odpadkového koše.

Vyberte si z různých stylů a provedení

Rohové kuchyňské linky mohou kopírovat stěny pokoje nebo působit jako přirozený předěl mezi dvěma místnostmi, kdy opticky rozdělí otevřený prostor na samostatné části. 

Protože mohou nejen působit moderně, ale dokážou i dotvářet venkovský vzhled, dokonale se hodí jak do malého prostoru, tak i do velké kuchyně v rodinném domě.  

Pokud se pro tenhle typ kuchyně rozhodnete, určitě oceníte bohatý výběr stylů, barevných a povrchových provedení.  Kdybyste si však z množství možností nedokázali vybrat, neváhejte a kontaktujte nás. Rádi vám připravíme návrh kuchyně podle vašich představ. 

NEjnovější v Blogu

Provence styl v kuchyni je trendem posledních let. Co jej charakterizuje?

Více

Kuchyně spojená s obývacím pokojem – 4 tipy pro tento moderní trend

Více

Před rekonstrukcí kuchyně zvažte její uspořádání. Jaké máte možnosti?

Více
spotřebiče do kuchyně

5 důležitých spotřebičů, bez kterých se vaše kuchyně rozhodně neobejde.

Více

Jak chytře vyřešit kuchyň na malém prostoru? Přinášíme tipy pro její realizaci

Více

Rekonstrukci kuchyně plánujte do detailu. Je to investice na spoustu let

Více