KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Kuchyň Gabon
Kuchyň Gabon

Číst dále v Blogu:

Několik tipů, které je třeba znát před rekonstrukcí kuchyně v paneláku

> Blog > Několik tipů, které je třeba znát před rekonstrukcí kuchyně v paneláku

Rekonstrukce kuchyně v paneláku bývá obvykle velkou výzvou, protože od doby, kdy se panelákové domy stavěly, se požadavky na bydlení výrazně změnily.

Kuchyň už není vnímána jako izolovaný prostor, jak bylo v původní panelákové výstavbě zamýšleno, ale jako místo, které v rodinném životě hraje nezastupitelnou roli.

Nejdřív si ujasněte, co od rekonstrukce kuchyně očekáváte

Předtím, než začnete s rekonstrukcí, byste si měli ujasnit, zda chcete jen vyměnit kuchyňskou linku, provést kompletní přestavbu s výměnou oken a dveří nebo částečné změnit dispozici bytu. Nesmíte přitom zapomenout zvážit velikost a dispoziční umístění kuchyně ani prostorové možnosti. Pokud sníte o velkém prostoru, měli byste promyslet propojení kuchyně s obývacím pokojem.

Důležité je také zvážit, jak plánujete kuchyň využívat. Chcete v ní jen občas připravit jídlo, budete vařit často, protože je to vaše vášeň, nebo toužíte spíše po tom, aby se kuchyň stala společenskou místností, které bude dominovat jídelní kout?

Nebojte se odstranit umakartové jádro

Umakartová jádra nesplňují dnešní požadavky na kuchyni, proto je nutné je upravit nebo odstranit, čímž se zvýší možnosti dalších úprav. V případě omezeného rozpočtu můžete umakartové jádro namalovat a nalakovat, ale nejlepší možností je nahradit ho sádrokartonem. Pokud se nebojíte výraznějších stavebních zásahů, je jednou z možností přesunout kuchyni do větší místnosti.

Kuchyně na míru nebo sektorová kuchyně?

Když se rozhodujete pro novou kuchyň, musíte si vybrat mezi klasickou sektorovou sestavou a kuchyní přímo na míru. První varianta je levnější, ale rozměry skříněk jsou předem dané, a tak se může snadno stát, že vám u stěny zůstane nevyužitý prostor. Sestavení sektorové kuchyně navíc vyžaduje určitou zručnost nebo pomoc řemeslníka.

Kuchyně na míru, která je pro panelákové byty vhodnějším řešením, se dnes dá pořídit za příznivou cenu. Často je možné také získat návrh kuchyně zdarma.

Předejděte možným komplikacím

Při rekonstrukci panelákové kuchyně nesmíte zapomenout na několik důležitých skutečností, například že větrací otvory do spíže jsou pouze na obvodové stěně panelového domu nebo že větrací šachta je jen v prostoru stoupaček.

NEjnovější v Blogu

Kuchyňský dřez

Víte, jak vybrat kuchyňský dřez? Pozor si dejte i na instalaci dřezu

Více
Ložnice s dřevěnou stěnou a kříňkami

Jak si zařídit ložnici tak, aby se vám opravdu dobře spalo?

Více
Malý obývací pokoj v paneláku

Jak si zařídit obývací pokoj v paneláku? Promyslete každý detail!

Více

Jak proměnit byt v útulné bydlení? Vyzkoušejte některý z těchto tipů

Více
Návrh kuchyně

Vybíráme kuchyňskou linku krok za krokem

Více
Kuchyně do U s horními skříňkami a barem

Jak zvolit ideální výšku mezi pracovní deskou a skříňkami?

Více