KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

paneláková kuchyň Gabon
paneláková kuchyň Gabon

Číst dále v Blogu:

I v panelákové kuchyni si lze vaření užít. Stačí ji správně zařídit

> Blog > I v panelákové kuchyni si lze vaření užít. Stačí ji správně zařídit

Panelákové kuchyně jsou malé, a tak je potřebné jejich zařízení důkladně promyslet, aby byly nejen hezky zařízené, ale hlavně praktické. Tohle zařizování má několik jednoduchých pravidel, jejichž dodržení vám zaručí, že vaše kuchyně bude působit prostorně a vzdušně a že vaření v ní si budete opravdu užívat.

Tvar kuchyňské linky

Do panelákové kuchyně se skvěle hodí linka ve tvaru písmena L. Chybou není ani sestava v jedné rovině. Rozhodně se ale vyhněte lince ve tvaru U a nesnažte se do stísněného prostoru vměstnat kuchyňský ostrůvek. 

Vhodným řešením nedostatku místa jsou spotřebiče vestavěné přímo do linky. 

Důležitý je také správná volba dřezu. Mezi hlavní kritéria výběru by neměla patřit jenom velikost, tvar a orientace odkapávací plochy, ale i možnost překrýt dřez přídavnou deskou, která se dá použít jako další pracovní plocha. 

Nepostradatelné úložní prostory

Při výběru úložných prostor nezapomínejte na praktičnost. U horních skříněk, které mohou sahat až ke stropu, je zajímavým řešením výklopný systém otevírání. Protože se do nich vejde spousta jídla i nádobí, jsou v malé kuchyni doslova nepostradatelné. Pokud je jich však víc, můžou prostor opticky zúžit. Proto by měly být vyvedené ve světlých barevných odstínech nebo prosklené. 

Nepodceňujte sílu barev

Světlé barvy zdi, nábytku a spotřebičů kuchyň projasní a zaručí, že bude působit prostorněji. Pokud se vám prostor bude zdát pocitově chladný, snadno ho oživíte barevnými doplňky. Další možností je vymalování některé ze stěn výraznou a svěží barvou. 

Ideální je položit do kuchyně a do místností, které s ní sousedí, stejnou podlahu. Tím se prostory opticky spojí. Jestli však chcete tyhle místnosti opticky oddělit, použijte odlišné podlahy.

Pokud plánujete zařizování či rekonstrukci panelákové kuchyně a nevíte, jak na to, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám zdarma připravíme návrh, který bude plně vyhovovat vašim přáním a potřebám.

NEjnovější v Blogu

Kuchyňský dřez

Víte, jak vybrat kuchyňský dřez? Pozor si dejte i na instalaci dřezu

Více
Ložnice s dřevěnou stěnou a kříňkami

Jak si zařídit ložnici tak, aby se vám opravdu dobře spalo?

Více
Malý obývací pokoj v paneláku

Jak si zařídit obývací pokoj v paneláku? Promyslete každý detail!

Více

Jak proměnit byt v útulné bydlení? Vyzkoušejte některý z těchto tipů

Více
Návrh kuchyně

Vybíráme kuchyňskou linku krok za krokem

Více
Kuchyně do U s horními skříňkami a barem

Jak zvolit ideální výšku mezi pracovní deskou a skříňkami?

Více