KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Ložnice po rekonstrukci se šatní skříní
Ložnice po rekonstrukci se šatní skříní

Číst dále v Blogu:

Plánujete rekonstrukci ložnice? Promyslete své kroky a nezapomeňte na detaily

> Blog > Plánujete rekonstrukci ložnice? Promyslete své kroky a nezapomeňte na detaily

Rozhodli jste se proměnit svou ložnici a pustit se do rekonstrukce? Ať už to chcete vzít od základů včetně podlahy a zdí, nebo jen vyměnit nábytek, než začnete změny realizovat, svůj postup si nejprve dobře promyslete a vše si co nejpodrobněji rozvrhněte. Klíčový je nejen celkový design, ale také barvy, materiály a doplňky, které do své ložnice budete vybírat.

Myslete na vhodné osvětlení i barvy

Plán rekonstrukce ložnice by měl zohledňovat i takové faktory, jako je osvětlení a výběr vhodných barev a materiálů. V ložnici lidé často čtou, proto potřebují dostatek kvalitního světla, které by zároveň nemělo příliš rušit při relaxaci. Zvolené materiály a barvy by měly být příjemné pro oko a působit harmonicky.

Mezi vhodné materiály patří dřevo, přírodní textilie a kvalitní koberce. Z barev působí uklidňujícím dojmem pastelové a neutrální tóny. Naopak energické a živé prostředí vytvoří například modrá, zelená či červená. Výraznější barvy dodejte do místnosti raději pomocí různých a snadno vyměnitelných dekorací.

Jakou vybrat do ložnice podlahu?

Podlaha je důležitou součástí každé místnosti a ani ložnice není výjimkou. Vybírejte ji tak, aby se vám hodila k nábytku, zároveň byla funkční a snadno se udržovala. Oblíbenou krytinou je nyní vinyl a dřevo, do módy se opět vrací také koberce.

Vhodně zvolený styl udělá divy

Design ložnice výrazně ovlivňuje to, jak se v ní cítíte. Důležitý je kvalitní nábytek od komody na uložení drobností, přes noční stolky, šatní skříň až po kvalitní pevnou postel se zdravotní matrací. Pečlivě vybírejte i lůžkoviny.

Při výběru a organizaci nábytku dávejte pozor na to, aby bylo vše dobře uspořádáno a nic vám nebránilo v pohodlném pohybu po ložnici.

Výsledkem větších či menších změn ve vaší ložnici by měla být příjemná a zároveň praktická místnost splňující všechny vaše požadavky a přání. S dobrým plánováním a výběrem správných prvků poskytne maximální pohodlí a pozitivně tak ovlivní i kvalitu vašeho spánku.

NEjnovější v Blogu

Ložnice ve francouzském stylu

Jak si zařídit ložnici ve stylu francouzského venkova?

Více
kuchyně pro invalidy

Kuchyně pro vozíčkáře musí odpovídat potřebám handicapovaného. Jak vhodně přizpůsobit kuchyňskou linku a další vybavení?

Více
obývací pokoj s kuchyní

Obývák s ložnicí v jednom? Kvalitní spánek můžete mít i v omezeném prostoru

Více
Kuchyně s mozaikovým obkladem

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Více
Dřevěná designová kuchyně

Dřevo v interiéru nikdy nevyjde z módy. Jaké barvy momentálně letí?

Více
Černá kuchyně v malém bytě

Černé kuchyně jsou v módě. Dostaňte trendy tmavou barvu do té své

Více