KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Ložnice po rekonstrukci se šatní skříní
Ložnice po rekonstrukci se šatní skříní

Číst dále v Blogu:

Plánujete rekonstrukci ložnice? Promyslete své kroky a nezapomeňte na detaily

> Blog > Plánujete rekonstrukci ložnice? Promyslete své kroky a nezapomeňte na detaily

Rozhodli jste se proměnit svou ložnici a pustit se do rekonstrukce? Ať už to chcete vzít od základů včetně podlahy a zdí, nebo jen vyměnit nábytek, než začnete změny realizovat, svůj postup si nejprve dobře promyslete a vše si co nejpodrobněji rozvrhněte. Klíčový je nejen celkový design, ale také barvy, materiály a doplňky, které do své ložnice budete vybírat.

Myslete na vhodné osvětlení i barvy

Plán rekonstrukce ložnice by měl zohledňovat i takové faktory, jako je osvětlení a výběr vhodných barev a materiálů. V ložnici lidé často čtou, proto potřebují dostatek kvalitního světla, které by zároveň nemělo příliš rušit při relaxaci. Zvolené materiály a barvy by měly být příjemné pro oko a působit harmonicky.

Mezi vhodné materiály patří dřevo, přírodní textilie a kvalitní koberce. Z barev působí uklidňujícím dojmem pastelové a neutrální tóny. Naopak energické a živé prostředí vytvoří například modrá, zelená či červená. Výraznější barvy dodejte do místnosti raději pomocí různých a snadno vyměnitelných dekorací.

Jakou vybrat do ložnice podlahu?

Podlaha je důležitou součástí každé místnosti a ani ložnice není výjimkou. Vybírejte ji tak, aby se vám hodila k nábytku, zároveň byla funkční a snadno se udržovala. Oblíbenou krytinou je nyní vinyl a dřevo, do módy se opět vrací také koberce.

Vhodně zvolený styl udělá divy

Design ložnice výrazně ovlivňuje to, jak se v ní cítíte. Důležitý je kvalitní nábytek od komody na uložení drobností, přes noční stolky, šatní skříň až po kvalitní pevnou postel se zdravotní matrací. Pečlivě vybírejte i lůžkoviny.

Při výběru a organizaci nábytku dávejte pozor na to, aby bylo vše dobře uspořádáno a nic vám nebránilo v pohodlném pohybu po ložnici.

Výsledkem větších či menších změn ve vaší ložnici by měla být příjemná a zároveň praktická místnost splňující všechny vaše požadavky a přání. S dobrým plánováním a výběrem správných prvků poskytne maximální pohodlí a pozitivně tak ovlivní i kvalitu vašeho spánku.

NEjnovější v Blogu

Jak proměnit byt v útulné bydlení? Vyzkoušejte některý z těchto tipů

Více
Návrh kuchyně

Vybíráme kuchyňskou linku krok za krokem

Více
Kuchyně do U s horními skříňkami a barem

Jak zvolit ideální výšku mezi pracovní deskou a skříňkami?

Více
Žlutá kuchyně se zabudovanými spotřebiči

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně? S ohledem na finance a svoje potřeby

Více
Ložnice ve francouzském stylu

Jak si zařídit ložnici ve stylu francouzského venkova?

Více
kuchyně pro invalidy

Kuchyně pro vozíčkáře musí odpovídat potřebám handicapovaného. Jak vhodně přizpůsobit kuchyňskou linku a další vybavení?

Více