KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Číst dále v Blogu:

Tipy na materiály, které jsou vhodné pro výrobu kuchyňské linky

> Blog > Tipy na materiály, které jsou vhodné pro výrobu kuchyňské linky

Najít inspiraci k vytvoření kuchyně svých snů je snadné. Nezapomeňte ale, že vaše kuchyň musí splňovat především vaše požadavky, ať už jde o celkový vzhled nebo použité materiály.

Sklo, dřevo, laminát… Materiálů, které je možné využít na výrobu kuchyňské linky, je spousta. Liší se nejen svými vlastnostmi, ale i cenou.

Cenově dostupné materiály

Laminát patří k nejrozšířenějším a nejlevnějším materiálům, které je možné při návrhu kuchyně brát do úvahy. Na výběr máte z množství různých vzorů a barevných provedení. Výhodou je kromě snadné údržby i odolnost vůči vlhkosti. Nevýhodou je, že když se laminátová část linky poškrábe, je nutné ji vyměnit za novou, protože ji nelze opravit.

Pokud hledáte materiál, který v sobě kombinuje modernost s nadčasovostí, oceníte dřevo, které vytváří pocit útulnosti a evokuje teplo domova. Když se o něj budete správně starat, vydrží vám i několik let.

Finančně náročnější materiály

Lakované dvířka s vysokým leskem si zamilovali lidé po celém světě. Je to materiál, který se snadno udržuje, je ale finančně náročnější. Dokonale vyniká v minimalistických prostorách a zaujme svým luxusním vzhledem. V případě poškození jej lze snadno opravit. Poškozený lak se jenom vytmelí, přebrousí a znovu nalakuje.

Dalším dražším materiálem je akrylát, který kromě elegantního vzezření disponuje i vysokou odolností. Bez problémů odolá vlhkosti, vyšší teplotě i otiskům prstů.

Netradiční materiály

Cestu do kuchyní si dnes nacházejí i neobvyklé prvky. Skleněná dvířka, kovové detaily nebo kuchyňské desky z kamene jsou nesmírně originální, při jejich kombinování je však potřebná opatrnost. Kromě jiného je nutné zohlednit i osvětlení interiéru.

Výběr vyhovujícího materiálu, který má dlouhou životnost a nebude vyžadovat náročnou údržbu, je jedním z nejdůležitějších kroků při zařizování kuchyně, proto je dobré jej nepodceňovat.

 

NEjnovější v Blogu

Ložnice ve francouzském stylu

Jak si zařídit ložnici ve stylu francouzského venkova?

Více
Ložnice po rekonstrukci se šatní skříní

Plánujete rekonstrukci ložnice? Promyslete své kroky a nezapomeňte na detaily

Více
kuchyně pro invalidy

Kuchyně pro vozíčkáře musí odpovídat potřebám handicapovaného. Jak vhodně přizpůsobit kuchyňskou linku a další vybavení?

Více
obývací pokoj s kuchyní

Obývák s ložnicí v jednom? Kvalitní spánek můžete mít i v omezeném prostoru

Více
Kuchyně s mozaikovým obkladem

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Více
Dřevěná designová kuchyně

Dřevo v interiéru nikdy nevyjde z módy. Jaké barvy momentálně letí?

Více