KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Číst dále v Blogu:

Jak zařídit kuchyni v rustikálním stylu: Základem je masivní stůl

> Blog > Jak zařídit kuchyni v rustikálním stylu: Základem je masivní stůl

Rustikální kuchyně jsou v dnešní době oblíbené a žádané. Jaké prvky v nich nesmějí chybět?

Pro tenhle styl je charakteristická venkovská atmosféra klidu a pohody. Dosáhnout jí není těžké. Stačí pár důležitých detailů, které jsou pro rustikální interiér typické.

Masivní stůl a mohutný kredenc

Srdcem každé kuchyně je stůl. Ten v rustikální kuchyni by měl být masivní a vyrobený ze dřeva. Je opravdu důležité, aby byl kvalitně řemeslně zpracovaný, protože jen tak vám bude sloužit opravdu dlouho.

To samé platí pro kredenc, do jehož poliček a šuplíků se bez problémů vejdou všechny kuchyňské nezbytnosti. Do šuplíků ukryjete nádobí a na poličky můžete vystavit třeba kořenky, svou sbírku kuchařských knih nebo dózy a mísy připomínající ty, které ručně vyráběli naši předkové.

Dalšími typickými prvky jsou mosazné úchytky, keramická držadla a zdobená dvířka kuchyňských skříněk. Nic nezkazíte ani květinovými ornamenty, záclonkami a dalšími látkovými dekoracemi, které navozují pocit domova.

Nebarvené dřevo

Navzdory módě natírat dřevo různými barvami od bílé až po pastelové odstíny by rustikální kuchyňská linka měla být z nebarveného dřeva. To jí dodá žádaný starobylý vzhled, který jen podtrhne domáckou atmosféru kuchyně.

Ta vytváří působivý kontrast s funkčností a moderními elektrickými spotřebiči, které však obvykle bývají navrženy a vybrány tak, aby nenarušovaly celkový dojem.

Kuchyně na míru do domu i do bytu

Mohlo by se zdát, že se tenhle styl hodí spíš do venkovského domu než do městského bytu, ale není to tak. Je možné dát si vyrobit kuchyni na míru. Takovou, co skvěle zapadne do prostoru, který máte k dispozici.

Rustikální kuchyně jsou originální a evokují v lidech příjemné vzpomínky a představu klidu a štěstí. Možná i proto jsou tak oblíbené.

NEjnovější v Blogu

Kuchyně s mozaikovým obkladem

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Více
Dřevěná designová kuchyně

Dřevo v interiéru nikdy nevyjde z módy. Jaké barvy momentálně letí?

Více
Černá kuchyně v malém bytě

Černé kuchyně jsou v módě. Dostaňte trendy tmavou barvu do té své

Více

Provence styl v kuchyni je trendem posledních let. Co jej charakterizuje?

Více

Kuchyně spojená s obývacím pokojem – 4 tipy pro tento moderní trend

Více

Před rekonstrukcí kuchyně zvažte její uspořádání. Jaké máte možnosti?

Více