KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Číst dále v Blogu:

Kuchyně spojená s obývacím pokojem – 4 tipy pro tento moderní trend

> Blog > Kuchyně spojená s obývacím pokojem – 4 tipy pro tento moderní trend

Kuchyně spojená s obývacím pokojem je součástí většiny interiérů a jen málo lidí dnes preferuje oddělené místnosti. Jak rozvrhnout prostor, který se snadno integruje s obývacím pokojem? “ ‚

Podívejte se na oblíbené nápady, jak co nejlépe využít propojení kuchyně s obývákem a dodejte svému domovu více světla, praktičnost a moderní nádech.

1. Vhodné barvy

Jakmile je kuchyňský kout propojený s obývacím pokojem, potřebujete získat prostředí, které spolu celkově ladí. Máte obývací pokoj v moderním stylu? Pak by taková měla být i kuchyně. Venkovská linka by příliš neladila k modernímu a lesklému nábytku v obýváku.

Bílá a černá barva je jistota, kterou nikdy nic nezkazíte. Nebojte se využít tapetu či výrazný koberec, ale použijte barvu nebo materiál, který s okolím hezky ladí. V případě volby výraznějších barev volte buď tón v tónu nebo kontrast. Obecně je ale vhodnější neutrální odstín.

2.  Kuchyňský ostrůvek

Samostatně stojící ostrůvek je ideální způsob, jak rozdělit velký prostor nebo vytvořit pomyslnou hranici mezi těmito dvěma místnostmi. Získáte s ním další pracovní plochu a úložné prostory. Pokud kolem umístíte židle, máte další místo k jídlu či odpočinku. Kuchyňský bar by měl barevně ladit s ostatním nábytkem a doplňky.

3. Malá kuchyně spojená s obývacím pokojem

I ve spojeném prostoru byste měli alespoň opticky určit jednotlivé zóny. Když máte dostatek místa, oddělte kuchyni pomocí ostrůvku. V malé kuchyni využijte jako předěl jídelní stůl se židlemi nebo sedací soupravu. Zóny lze také vymezit pomocí osvětlení.

4. Tiché spotřebiče

Kuchyně s obývákem znamená, že musíte myslet na kvalitu spotřebičů a jejich hlučnost, aby ostatní nebyli rušeni. Hlučnost by měl výrobce uvádět v popisku. Ideálně kolem 40 dB a maximálně 50 dB.

Při plánování bydlení myslete i na to, že časem vám začne otevřený prostor vadit. Zkusit můžete například posuvné skleněné dveře, který zajistí stálý vizuální kontakt s ostatními.

NEjnovější v Blogu

Provence styl v kuchyni je trendem posledních let. Co jej charakterizuje?

Více

Před rekonstrukcí kuchyně zvažte její uspořádání. Jaké máte možnosti?

Více
spotřebiče do kuchyně

5 důležitých spotřebičů, bez kterých se vaše kuchyně rozhodně neobejde.

Více

Jak chytře vyřešit kuchyň na malém prostoru? Přinášíme tipy pro její realizaci

Více

Rekonstrukci kuchyně plánujte do detailu. Je to investice na spoustu let

Více
moderní bílá kuchyňská linka

Jak naplánovat ideální kuchyň? Vsaďte na kvalitu, praktičnost a styl

Více