KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Číst dále v Blogu:

Provence styl v kuchyni je trendem posledních let. Co jej charakterizuje?

> Blog > Provence styl v kuchyni je trendem posledních let. Co jej charakterizuje?

Styl Provence připomíná malý ráj s jednoduchým a zároveň elegantním vzhledem. Seznamte se s prvky, které jej dělají takový, jaký je.
Kuchyně Provence se vyznačují světlými barvami, zejména bílou, levandulovou, modrou, zelenou a šedou, dřevěnými prvky, jednoduchostí a propojením elegantního vzhledu s venkovským. Poznejte, jak přenést svůj sen do nejoblíbenější místnosti v domě.

1. Nábytek ve stylu Provence

Pro tento styl je typické všechno, co má duši a svou minulost. Cokoliv použitého a recyklovaného je vítáno. Preferované jsou různé vitríny a otevřené police z masivního dřeva. Skříňky v bílé barvě s viditelnou patinou nebo s malovanými motivy rostlin, levandule, oliv či zvířat, třeba v podobě slepic s kohouty, přesně charakterizují Provence. Středem kuchyně je masivní dřevěný stůl.

Kdo touží po nové lince nebo je jeho stará už v takovém stavu, že se renovace nevyplatí, je lepší nechat si sestavit levně kuchyni na míru. Kvalitní výrobce vám vytvoří dokonalý Provence model, kde bude radost vařit a trávit čas.

2. Textil a textilie

Kuchyně Provence by nemohla fungovat bez textilií. Z látek jsou to především len či bavlna ve světlých barvách s květinovými a ovocnými vzory. Zahrňte krajku a krajkové řasení. Vyzdobte interiér kuchyně ubrusy, ručníky až po závěsy.

3. Dekorace a doplňky

Použijte různé starožitné kousky od drátěných košů, dřevěných či kovových kolíků, věšáků na utěrky až po kovové úchyty na kuchyňských skříňkách. Nezapomeňte na skleněné demižony, keramické džbány, kovová vědra a klidně i pár starých hrnců. Maximálně důležité jsou ale květiny.

4. Osvětlení

Základem je přirozené světlo, které doplňuje umělé osvětlení, a je jedno, zda máte rovnou nebo rohovou Provence kuchyni. Máte-li možnost, pořiďte lustry z tepaného železa nebo porcelánu. Vhodnou volbou jsou i látkové či s květinovým potiskem. Varná a pracovní zóna potřebují světlo navíc. Hlavní a doplňková světla můžete doplnit svícny, lucernami a svíčkami.

NEjnovější v Blogu

Kuchyně spojená s obývacím pokojem – 4 tipy pro tento moderní trend

Více

Před rekonstrukcí kuchyně zvažte její uspořádání. Jaké máte možnosti?

Více
spotřebiče do kuchyně

5 důležitých spotřebičů, bez kterých se vaše kuchyně rozhodně neobejde.

Více

Jak chytře vyřešit kuchyň na malém prostoru? Přinášíme tipy pro její realizaci

Více

Rekonstrukci kuchyně plánujte do detailu. Je to investice na spoustu let

Více
moderní bílá kuchyňská linka

Jak naplánovat ideální kuchyň? Vsaďte na kvalitu, praktičnost a styl

Více