KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Číst dále v Blogu:

Jak vykouzlit v malé kuchyni co nejvíce prostoru na přípravu jídla

> Blog > Jak vykouzlit v malé kuchyni co nejvíce prostoru na přípravu jídla

Je vaše kuchyň menší, než byste si představovali? Věřte, že i malá kuchyňská linka může nabídnout dostatek místa pro pracovní plochu i úschovu surovin a nádobí. Máme pro vás několik tipů, se kterými vyčarujete skvělou kuchyň, která bude nejen praktická, ale také pěkná na pohled. 

Malá kuchyň je typický problém pro byty v panelových domech. Buď si na tu svou budete i nadále stěžovat, nebo si naplánujete rekonstrukci a poperete si s ní. Není problém, na který neexistuje řešení. A malé kuchyně nejsou výjimkou.

Všechno začíná výběrem kuchyňské linky, jakou byste měli zvolit?

Původní kuchyně v malých bytech byly vybaveny kuchyňskou linkou s minimem úložného prostoru. Na pohled zapadala do maličké místnosti, o praktické stránce se ovšem nedá vůbec mluvit. Jaké štěstí, že přišly šikovnější rohové linky. Nejlepší službu prokazují ty, které sahají až do stropu.

Nebojte se, že vám nová linka ukousne prostor v kuchyni. Těšte se na to, že konečně budete mít dost místa pro přípravu jídla i odkládání špinavého nádobí a přestanete řešit, že nemáte kam ukládat umyté hrnce a nakoupené potraviny. Ergonomické řešení rohové linky si zamilujete.

Vsaďte na vestavěné spotřebiče. Šetří místo a vypadají lépe. Volte je v co nejužších variantách. Pokud máte možnost, odstěhujte z kuchyně jídelní stůl. S trochou kreativity lze vytvořit příjemnou jídelnu v obývacím pokoji nebo třeba na chodbě. Do kuchyně pak umístíte jen malý stolek se dvěma židlemi, který například využijí ranní ptáčata při brzké snídani.

Jak opticky zvětšit prostor, abyste se v malé kuchyni necítili stísněně

Pravděpodobně si říkáte, že rohová linka už tak malou místnost zmenší a budete se v ní cítit stísněně. Obzvlášť, pokud to jinak nejde a v kuchyni musí být umístěn i jídelní stůl s židlemi. Abyste se nepříjemnému pocitu vyhnuli, pokuste se kuchyň trochu zvětšit alespoň opticky.

Základem je výběr vhodné barvy na stěny. Experimentování se dvěma odstíny si nechejte na jiné, větší místnosti, a v kuchyni se držte jedné, nejlépe světlé, barvy. Nenápadných barev se držte i při výběru kuchyňské linky a dalšího nábytku či doplňků. V opačném případě byste dosáhli přesně opačného dojmu, než je vaším záměrem.

Z podobného důvodu dejte na jednoduchý design. Vyhněte se výrazným vzorům. Vhodné je bezúchytkový systém otevírání. Nepřehánějte to s dekoracemi a doplňky.

Zařizování kuchyně není žádná věda

Vypořádat se s nedostatkem prostoru v malé kuchyni je sice trochu náročnější než zařizování obrovské kuchyně v rodinném domě, ale rozhodně se nejedná o neřešitelnou záležitost. Když se budete držet uvedených tipů, jistě to zvládnete sami. A jestli si netroufáte? Obraťte se na zkušené designéry. Tak jako tak vám držíme palce, aby vám nová kuchyň sloužila co nejlépe.

NEjnovější v Blogu

Kuchyňský dřez

Víte, jak vybrat kuchyňský dřez? Pozor si dejte i na instalaci dřezu

Více
Ložnice s dřevěnou stěnou a kříňkami

Jak si zařídit ložnici tak, aby se vám opravdu dobře spalo?

Více
Malý obývací pokoj v paneláku

Jak si zařídit obývací pokoj v paneláku? Promyslete každý detail!

Více

Jak proměnit byt v útulné bydlení? Vyzkoušejte některý z těchto tipů

Více
Návrh kuchyně

Vybíráme kuchyňskou linku krok za krokem

Více
Kuchyně do U s horními skříňkami a barem

Jak zvolit ideální výšku mezi pracovní deskou a skříňkami?

Více