KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Světlo nad kuchyňským stolem
Světlo nad kuchyňským stolem

Číst dále v Blogu:

Na výběr vhodných spotřebičů myslete už při návrhu vaší kuchyně

> Blog > Na výběr vhodných spotřebičů myslete už při návrhu vaší kuchyně

Když zařizujete kuchyň, musíte kromě kuchyňské linky věnovat pozornost i výběru spotřebičů. Při malých spotřebičích není třeba moc váhat, protože v případě, že vám nebudou vyhovovat, je snadno vyměníte za jiné. U velkých zabudovaných spotřebičů to však není tak snadné, a tak je při jejich výběru potřebné zvážit hned několik kritérií.

Kuchyně propojená s jinou místností

Kuchyně je obvykle spojená s obývacím pokojem. V menším bytě je dokonce místem, kde se lidé scházejí a tráví spolu čas. Pokud to máte doma zařízené takhle, jistě víte, jak moc může nadměrný hluk obtěžovat. Proto je důležité vybírat spotřebiče podle intenzity zvuku, který vydávají. Kvalitní myčka například při práci nepřekročí 40 dB, takže téměř ani nepoznáte, že je právě v procesu umývání.

Na co si dát pozor při výběru spotřebičů

Při výběru upřednostněte úsporné spotřebiče. Kategorie A+ je dnes již standardem, lepší je ale zvolit přístroje s označením A++ nebo A+++. V porovnání s přístroji v kategorii A+ vám pomohou ušetřit třetinu až polovinu nákladů, což rozhodně není zanedbatelná částka.

Dbejte i na to, aby spotřebiče velikostně vyhovovaly potřebám vaší domácnosti. Na jednu osobu by mělo připadnout zhruba 50 až 70 litrů objemu chladničky a 20 litrů objemu mrazáku.

Nezapomeňte vzít do úvahy ani to, nakolik šetrně se budou spotřebiče chovat k potravinám. Moderní lednice je dokážou udržet čerstvé i několik dní po nákupu a pára, kterou některé trouby využívají při pečení, pomáhá v jídle při jeho přípravě zachovat vitamíny. Na zdraví myslí i výrobci myček, a tak jejich produkty mimořádně účinně likvidují bakterie.

Sladění kuchyňských linek a spotřebičů

Kromě toho, že přístroje musí zajistit vámi požadované funkce na několik let, by měly také dokonale zapadnout do plánované koncepce interiéru. Proto je vybírejte tak, aby i v případě pozdějších změn dodávaly kuchyňské lince ucelený a designově sladěný vzhled.

Na trhu se dnes nachází množství kuchyňských spotřebičů od různých výrobců lišících se nejen výkonností, ale i designem, a tak není snadné vybrat ty správné. Protože se specializujeme na kuchyňské linky, dokážeme vám v rámci konzultace doporučit funkční a praktické řešení. Rádi vás také seznámíme s přehlednými a aktuálními informacemi od našich ověřených dodavatelů.

NEjnovější v Blogu

Provence styl v kuchyni je trendem posledních let. Co jej charakterizuje?

Více

Kuchyně spojená s obývacím pokojem – 4 tipy pro tento moderní trend

Více

Před rekonstrukcí kuchyně zvažte její uspořádání. Jaké máte možnosti?

Více
spotřebiče do kuchyně

5 důležitých spotřebičů, bez kterých se vaše kuchyně rozhodně neobejde.

Více

Jak chytře vyřešit kuchyň na malém prostoru? Přinášíme tipy pro její realizaci

Více

Rekonstrukci kuchyně plánujte do detailu. Je to investice na spoustu let

Více