KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Rohová kuchyň na míru
Rohová kuchyň na míru

Číst dále v Blogu:

Zařizujete malou kuchyni? Ideální řešení představují rohové kuchyňské linky

> Blog > Zařizujete malou kuchyni? Ideální řešení představují rohové kuchyňské linky

Bojujete při zařizování kuchyně s nedostatkem prostoru? Volba rohové kuchyňské linky vám celý proces značně usnadní!

Rohová kuchyně je ideálním řešením zejména do malých bytů. Při jejím navrhování je ale nutné dbát na to, aby byly dispozice místnosti využity efektivně. Jen tak totiž docílíte toho, že bude kuchyň i navzdory menší rozloze vyhovovat vašim potřebám.

Jak zařídit malé rohové kuchyně

Na rohových kuchyňských linkách oceníte kromě stylového vzhledu i jejich praktičnost. Platí to zejména v případě, že linka sahá až do stropu, díky čemuž disponuje dostatkem úložného prostoru v podobě skříněk či poliček.

Zařizujete malou rohovou kuchyni? Zvolte vestavěné spotřebiče, které šetří místo. Sporák by neměl být vedle stěny, protože ji může znečistit či poškodit teplem. Stejné pravidlo platí i pro myčku nádobí a troubu, protože mohou zbytečně zkomplikovat otevírání skřínek v jejich okolí.

Dřez umístěte do rohu. Prostor pod ním využijte na skladování čisticích prostředků nebo do něj ukryjte odpadkový koš. Přesuňte jídelní stůl do obývacího pokoje, kde můžete zařídit elegantní jídelnu, a nahraďte jej malým stolkem se dvěma židlemi, který využijete zejména při rychlých snídaních a svačinách.

Optické zvětšení rohové kuchyně

Rozměry malé rohové kuchyně nezměníte, ale můžete kuchyni alespoň zvětšit opticky. Základem je výběr vhodných barevných odstínů. Abyste dosáhli požadovaného výsledku, zvolte světlou barvu na stěnu. V podobných odstínech jako stěna by měla být vyvedená i kuchyňská linka a různé doplňky, které ke kuchyni neodmyslitelně patří. Vsaďte také na jednoduchý design a minimum dekorací.

Protože je možné pořídit rohové kuchyně levně, je tato varianta široce dostupná. Přemýšlíte nad tím, že zvolíte rohový systém kuchyně, ale nejste si jistí, zda je toto řešení vhodné pro váš byt či dům? Neváhejte a kontaktujte nás, rádi vám s výběrem pomůžeme.

NEjnovější v Blogu

Kuchyňský dřez

Víte, jak vybrat kuchyňský dřez? Pozor si dejte i na instalaci dřezu

Více
Ložnice s dřevěnou stěnou a kříňkami

Jak si zařídit ložnici tak, aby se vám opravdu dobře spalo?

Více
Malý obývací pokoj v paneláku

Jak si zařídit obývací pokoj v paneláku? Promyslete každý detail!

Více

Jak proměnit byt v útulné bydlení? Vyzkoušejte některý z těchto tipů

Více
Návrh kuchyně

Vybíráme kuchyňskou linku krok za krokem

Více
Kuchyně do U s horními skříňkami a barem

Jak zvolit ideální výšku mezi pracovní deskou a skříňkami?

Více