KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Rohová kuchyň na míru
Rohová kuchyň na míru

Číst dále v Blogu:

Zařizujete malou kuchyni? Ideální řešení představují rohové kuchyňské linky

> Blog > Zařizujete malou kuchyni? Ideální řešení představují rohové kuchyňské linky

Bojujete při zařizování kuchyně s nedostatkem prostoru? Volba rohové kuchyňské linky vám celý proces značně usnadní!

Rohová kuchyně je ideálním řešením zejména do malých bytů. Při jejím navrhování je ale nutné dbát na to, aby byly dispozice místnosti využity efektivně. Jen tak totiž docílíte toho, že bude kuchyň i navzdory menší rozloze vyhovovat vašim potřebám.

Jak zařídit malé rohové kuchyně

Na rohových kuchyňských linkách oceníte kromě stylového vzhledu i jejich praktičnost. Platí to zejména v případě, že linka sahá až do stropu, díky čemuž disponuje dostatkem úložného prostoru v podobě skříněk či poliček.

Zařizujete malou rohovou kuchyni? Zvolte vestavěné spotřebiče, které šetří místo. Sporák by neměl být vedle stěny, protože ji může znečistit či poškodit teplem. Stejné pravidlo platí i pro myčku nádobí a troubu, protože mohou zbytečně zkomplikovat otevírání skřínek v jejich okolí.

Dřez umístěte do rohu. Prostor pod ním využijte na skladování čisticích prostředků nebo do něj ukryjte odpadkový koš. Přesuňte jídelní stůl do obývacího pokoje, kde můžete zařídit elegantní jídelnu, a nahraďte jej malým stolkem se dvěma židlemi, který využijete zejména při rychlých snídaních a svačinách.

Optické zvětšení rohové kuchyně

Rozměry malé rohové kuchyně nezměníte, ale můžete kuchyni alespoň zvětšit opticky. Základem je výběr vhodných barevných odstínů. Abyste dosáhli požadovaného výsledku, zvolte světlou barvu na stěnu. V podobných odstínech jako stěna by měla být vyvedená i kuchyňská linka a různé doplňky, které ke kuchyni neodmyslitelně patří. Vsaďte také na jednoduchý design a minimum dekorací.

Protože je možné pořídit rohové kuchyně levně, je tato varianta široce dostupná. Přemýšlíte nad tím, že zvolíte rohový systém kuchyně, ale nejste si jistí, zda je toto řešení vhodné pro váš byt či dům? Neváhejte a kontaktujte nás, rádi vám s výběrem pomůžeme.

NEjnovější v Blogu

Ložnice ve francouzském stylu

Jak si zařídit ložnici ve stylu francouzského venkova?

Více
Ložnice po rekonstrukci se šatní skříní

Plánujete rekonstrukci ložnice? Promyslete své kroky a nezapomeňte na detaily

Více
kuchyně pro invalidy

Kuchyně pro vozíčkáře musí odpovídat potřebám handicapovaného. Jak vhodně přizpůsobit kuchyňskou linku a další vybavení?

Více
obývací pokoj s kuchyní

Obývák s ložnicí v jednom? Kvalitní spánek můžete mít i v omezeném prostoru

Více
Kuchyně s mozaikovým obkladem

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Více
Dřevěná designová kuchyně

Dřevo v interiéru nikdy nevyjde z módy. Jaké barvy momentálně letí?

Více