KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Světlo nad kuchyňským stolem
Světlo nad kuchyňským stolem

Číst dále v Blogu:

Vybíráte vhodné osvětlení do kuchyně? Načerpejte inspiraci z našich tipů

> Blog > Vybíráte vhodné osvětlení do kuchyně? Načerpejte inspiraci z našich tipů

Kuchyně je místností, ve které trávíte spoustu času. Pokud v ní máte i jídelní stůl, neslouží jen na přípravu jídla, ale i na setkávání se s rodinou a přáteli. Aby ale plně vyhovovala vašim potřebám, je třeba kromě zařízení dbát i na to, aby byla dostatečně osvětlena. Zjistěte, na co si dát pozor, a najděte inspiraci pro výběr vhodného osvětlení do vaší kuchyně.

Proč není stropní osvětlení do kuchyně dostačující?

Centrální osvětlení, které je obvykle umístěno uprostřed stropu, najdete v každé kuchyni. Častokrát to je ale jediné osvětlení, které se v místnosti nachází, a tak nedokáže osvětlit všechny části linky. To může představovat problém zejména tehdy, když si při práci stíníte.

Osvětlení pracovního prostoru

Abyste při přípravě jídla minimalizovali riziko poranění, je vyhovující osvětlení pracovního prostoru takřka nutností. Na tento účel se skvěle hodí bodová světla. Na trhu je hned několik druhů. Oblíbené jsou zejména stropní a nástěnná bodová svítidla. Světlo by mělo mít studenou bílou barvu, protože ta přispívá k lepšímu soustředění díky tomu, že imituje denní světlo.

Na osvětlení kuchyně lze použít i LED pásky. Dají se snadno umístit prakticky všude – podél pracovní desky, do prosklených skříněk i do tmavších částí linky. Jejich největší výhodou je schopnost rovnoměrně osvětlit pracovní plochu, ale můžete je použít i na vytvoření vkusného dekorativního osvětlení.

Světlo nad kuchyňský stůl

Chcete světlo umístit nad jídelní stůl? Zohledněte při jeho výběru velikost a tvar stolu a dbejte na to, aby dopadalo na celou jeho plochu. Pokud máte kulatý stůl, zvolte kulatá závěsná světla, která se k němu dokonale hodí. Světla podlouhlého tvaru upřednostněte v případě, že vlastníte klasický obdélníkový stůl. Nezapomínejte ale na to, že by světlo mělo být měkké a neintenzivní.

NEjnovější v Blogu

Kuchyňský dřez

Víte, jak vybrat kuchyňský dřez? Pozor si dejte i na instalaci dřezu

Více
Ložnice s dřevěnou stěnou a kříňkami

Jak si zařídit ložnici tak, aby se vám opravdu dobře spalo?

Více
Malý obývací pokoj v paneláku

Jak si zařídit obývací pokoj v paneláku? Promyslete každý detail!

Více

Jak proměnit byt v útulné bydlení? Vyzkoušejte některý z těchto tipů

Více
Návrh kuchyně

Vybíráme kuchyňskou linku krok za krokem

Více
Kuchyně do U s horními skříňkami a barem

Jak zvolit ideální výšku mezi pracovní deskou a skříňkami?

Více