KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Světlo nad kuchyňským stolem
Světlo nad kuchyňským stolem

Číst dále v Blogu:

Vybíráte vhodné osvětlení do kuchyně? Načerpejte inspiraci z našich tipů

> Blog > Vybíráte vhodné osvětlení do kuchyně? Načerpejte inspiraci z našich tipů

Kuchyně je místností, ve které trávíte spoustu času. Pokud v ní máte i jídelní stůl, neslouží jen na přípravu jídla, ale i na setkávání se s rodinou a přáteli. Aby ale plně vyhovovala vašim potřebám, je třeba kromě zařízení dbát i na to, aby byla dostatečně osvětlena. Zjistěte, na co si dát pozor, a najděte inspiraci pro výběr vhodného osvětlení do vaší kuchyně.

Proč není stropní osvětlení do kuchyně dostačující?

Centrální osvětlení, které je obvykle umístěno uprostřed stropu, najdete v každé kuchyni. Častokrát to je ale jediné osvětlení, které se v místnosti nachází, a tak nedokáže osvětlit všechny části linky. To může představovat problém zejména tehdy, když si při práci stíníte.

Osvětlení pracovního prostoru

Abyste při přípravě jídla minimalizovali riziko poranění, je vyhovující osvětlení pracovního prostoru takřka nutností. Na tento účel se skvěle hodí bodová světla. Na trhu je hned několik druhů. Oblíbené jsou zejména stropní a nástěnná bodová svítidla. Světlo by mělo mít studenou bílou barvu, protože ta přispívá k lepšímu soustředění díky tomu, že imituje denní světlo.

Na osvětlení kuchyně lze použít i LED pásky. Dají se snadno umístit prakticky všude – podél pracovní desky, do prosklených skříněk i do tmavších částí linky. Jejich největší výhodou je schopnost rovnoměrně osvětlit pracovní plochu, ale můžete je použít i na vytvoření vkusného dekorativního osvětlení.

Světlo nad kuchyňský stůl

Chcete světlo umístit nad jídelní stůl? Zohledněte při jeho výběru velikost a tvar stolu a dbejte na to, aby dopadalo na celou jeho plochu. Pokud máte kulatý stůl, zvolte kulatá závěsná světla, která se k němu dokonale hodí. Světla podlouhlého tvaru upřednostněte v případě, že vlastníte klasický obdélníkový stůl. Nezapomínejte ale na to, že by světlo mělo být měkké a neintenzivní.

NEjnovější v Blogu

Ložnice ve francouzském stylu

Jak si zařídit ložnici ve stylu francouzského venkova?

Více
Ložnice po rekonstrukci se šatní skříní

Plánujete rekonstrukci ložnice? Promyslete své kroky a nezapomeňte na detaily

Více
kuchyně pro invalidy

Kuchyně pro vozíčkáře musí odpovídat potřebám handicapovaného. Jak vhodně přizpůsobit kuchyňskou linku a další vybavení?

Více
obývací pokoj s kuchyní

Obývák s ložnicí v jednom? Kvalitní spánek můžete mít i v omezeném prostoru

Více
Kuchyně s mozaikovým obkladem

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Více
Dřevěná designová kuchyně

Dřevo v interiéru nikdy nevyjde z módy. Jaké barvy momentálně letí?

Více