KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

Černá kuchyně v malém bytě
Černá kuchyně v malém bytě

Číst dále v Blogu:

Černé kuchyně jsou v módě. Dostaňte trendy tmavou barvu do té své

> Blog > Černé kuchyně jsou v módě. Dostaňte trendy tmavou barvu do té své

Dramatická, sofistikovaná a prudce elegantní. Černá kuchyně může vypadat příjemně a vzdušně ve velkých i malých místnostech. Tmavé odstíny jsou odvážné a trendy. Nebojte se jich.

Hledáte něco výjimečného? Tmavá kuchyně je správnou cestou. Poznejte některé způsoby, jak černou barvu vhodně zapracovat do místnosti.

Vhodné barvy k černé kuchyni

Černou lze kombinovat prakticky s kteroukoli barvou, tou nejčastější bývá samozřejmě bílá. Bílé skříňky propojené s černou působí impozantně. Pro výrazný kontrast se mimo bílé hodí i šedé tóny, žluté i červené. Rozjasnit tmavou barvu lze také nečernou stěnou. Vymalujte jednu na bílo. Dobře vypadají přiznané cihly či betonové zdi.

Rustikální atmosféra

V případě černé kuchyně vybírejte skříňky s matným povrchem, který není tak okázalý a náchylný na otisky prstů. Teplo a jemnou barvu dodávají přírodní prvky, například dřevěná podlaha, mramorová pracovní deska či lněné rolety. Chromové úchyty vyměňte za broušenou mosaz. S černou si rozumí i zlatá barva.

Otevřený a světlý prostor

V malém prostoru může být příliš mnoho černé stísňující. V tomto ohledu je lepší nechat otevřené stěny, použít jen základní nízké kuchyňské skříňky a samostatně stojící kuchyňský ostrůvek. Další úložný prostor získáte přidáním polic, což je zároveň skvělý způsob, jak vystavit své oblíbené nádobí a dekorace. Vhodnou volbou jsou i prosklené skříňky, které rozbijí jednotvárnost kuchyňské linky. Jelikož černá opticky místnost zmenšuje, myslete na správné osvětlení v kuchyni, ať už denní nebo umělé.

Vhodné kombinace

Oproti světlému interiéru má ten černý jednu výhodu – hodí se k němu ledacos. Důležité je, aby použité materiály byly jednotné. Chcete nerezový dřez? Mějte takovou i kuchyňskou baterii, spotřebiče nebo úchyty. Takové prvky určují, v jakém stylu se ponese vzhled celé místnosti. Černá dokáže prozradit každý špatný detail, proto vybírejte kvalitní materiály, které se jen tak nepoškodí.

NEjnovější v Blogu

kuchyně pro invalidy

Kuchyně pro vozíčkáře musí odpovídat potřebám handicapovaného. Jak vhodně přizpůsobit kuchyňskou linku a další vybavení?

Více
obývací pokoj s kuchyní

Obývák s ložnicí v jednom? Kvalitní spánek můžete mít i v omezeném prostoru

Více
Kuchyně s mozaikovým obkladem

Toužíte po výjimečné kuchyni? S mozaikou získáte moderní a nadčasový interiér

Více
Dřevěná designová kuchyně

Dřevo v interiéru nikdy nevyjde z módy. Jaké barvy momentálně letí?

Více

Provence styl v kuchyni je trendem posledních let. Co jej charakterizuje?

Více

Kuchyně spojená s obývacím pokojem – 4 tipy pro tento moderní trend

Více