KUCHYNĚ A INTERIÉRY na míru

luxusní kuchyňská linka s vlastním barem
luxusní kuchyňská linka s vlastním barem

Číst dále v Blogu:

Pořiďte si moderní kuchyni s barovým pultem. Je stylová, originální a praktická

> Blog > Pořiďte si moderní kuchyni s barovým pultem. Je stylová, originální a praktická

Barové pulty se původně využívaly zejména v malých panelákových kuchyních. Postupně se ale díky svému designovému vzhledu staly také součástí větších prostor.

Máte kuchyni spojenou s obývacím pokojem? Pokud ano, může barový pult posloužit jako elegantní optický předěl mezi těmito místnostmi. Dbejte ale na to, aby byl sladěný s ostatním nábytkem a doplňky.

Jaký materiál zvolit?

Do rustikální dřevěné kuchyně se skvěle hodí barový pult ve stejném odstínu vyrobený ze stejného materiálu. Do moderní kuchyně, ve které najdete nerezové spotřebiče, jako je například lednice nebo myčka, zas bude dokonale pasovat barová deska z mramoru nebo přírodního či umělého kamene.

Při výběru vhodného materiálu však nezapomínejte na to, že barová deska musí být odolná proti vodě i oděru. Musí se také snadno udržovat a být příjemná na dotek. I když jsou dřevo nebo umělý kámen ideální materiály, jejich vyšší pořizovací cena nemusí vyhovovat každému. Cenově dostupnější a rozšířenější variantou jsou proto různé laminátové fólie. Aby však kuchyň nepůsobila chladným dojmem, vyvarujte se použití kovu a skla.

Rohová kuchyně s barem

Rohové kuchyně se těší mimořádné oblibě, a to zejména díky tomu, že jsou praktické a šetří místo. Nejčastěji mají tvař písmena L. Pokud se ale rozhodnete pro linku ve tvaru U, získáte prostor na zabudování barového pultu. Domácí bar má hned několik způsobů využití. Nejenže u něj můžete trávit příjemné chvíle s rodinou a přáteli, ale v případě potřeby poslouží také jako další pracovní plocha. Pod pult lze umístit skříňky, do nichž můžete uložit kuchyňské náčiní nebo i čistící prostředky.

Barový pult ale nemusí být pevnou součástí kuchyňské linky. Pokud vám to prostor umožní, může stát také samostatně. Zařizujete rozlehlou místnost a chcete, aby působila stylově a zároveň útulně? Zvolte kuchyni s barem a samostatným ostrůvkem!

NEjnovější v Blogu

Kuchyňský dřez

Víte, jak vybrat kuchyňský dřez? Pozor si dejte i na instalaci dřezu

Více
Ložnice s dřevěnou stěnou a kříňkami

Jak si zařídit ložnici tak, aby se vám opravdu dobře spalo?

Více
Malý obývací pokoj v paneláku

Jak si zařídit obývací pokoj v paneláku? Promyslete každý detail!

Více

Jak proměnit byt v útulné bydlení? Vyzkoušejte některý z těchto tipů

Více
Návrh kuchyně

Vybíráme kuchyňskou linku krok za krokem

Více
Kuchyně do U s horními skříňkami a barem

Jak zvolit ideální výšku mezi pracovní deskou a skříňkami?

Více