Několik tipů, které je třeba znát před rekonstrukcí kuchyně v paneláku

Kuchyň Gabon
Zařazeno v kategorii:
Blog

Kuchyň Gabon

Rekonstrukce kuchyně v paneláku bývá obvykle velkou výzvou, protože od doby, kdy se panelákové domy stavěly, se požadavky na bydlení výrazně změnily.

Kuchyň už není vnímána jako izolovaný prostor, jak bylo v původní panelákové výstavbě zamýšleno, ale jako místo, které v rodinném životě hraje nezastupitelnou roli.

Nejdřív si ujasněte, co od rekonstrukce kuchyně očekáváte

Předtím, než začnete s rekonstrukcí, byste si měli ujasnit, zda chcete jen vyměnit kuchyňskou linku, provést kompletní přestavbu s výměnou oken a dveří nebo částečné změnit dispozici bytu. Nesmíte přitom zapomenout zvážit velikost a dispoziční umístění kuchyně ani prostorové možnosti. Pokud sníte o velkém prostoru, měli byste promyslet propojení kuchyně s obývacím pokojem.

Důležité je také zvážit, jak plánujete kuchyň využívat. Chcete v ní jen občas připravit jídlo, budete vařit často, protože je to vaše vášeň, nebo toužíte spíše po tom, aby se kuchyň stala společenskou místností, které bude dominovat jídelní kout?

Nebojte se odstranit umakartové jádro

Umakartová jádra nesplňují dnešní požadavky na kuchyni, proto je nutné je upravit nebo odstranit, čímž se zvýší možnosti dalších úprav. V případě omezeného rozpočtu můžete umakartové jádro namalovat a nalakovat, ale nejlepší možností je nahradit ho sádrokartonem. Pokud se nebojíte výraznějších stavebních zásahů, je jednou z možností přesunout kuchyni do větší místnosti.

rekonstrukce panelákové kuchyně

Kuchyně na míru nebo sektorová kuchyně?

Když se rozhodujete pro novou kuchyň, musíte si vybrat mezi klasickou sektorovou sestavou a kuchyní přímo na míru. První varianta je levnější, ale rozměry skříněk jsou předem dané, a tak se může snadno stát, že vám u stěny zůstane nevyužitý prostor. Sestavení sektorové kuchyně navíc vyžaduje určitou zručnost nebo pomoc řemeslníka.

Kuchyně na míru, která je pro panelákové byty vhodnějším řešením, se dnes dá pořídit za příznivou cenu. Často je možné také získat návrh kuchyně zdarma.

Předejděte možným komplikacím

Při rekonstrukci panelákové kuchyně nesmíte zapomenout na několik důležitých skutečností, například že větrací otvory do spíže jsou pouze na obvodové stěně panelového domu nebo že větrací šachta je jen v prostoru stoupaček.