Jak chytře vyřešit kuchyň na malém prostoru? Přinášíme tipy pro její realizaci

Zařazeno v kategorii:
Blog

Malá kuchyně nejsou žádný problém, když se chytře využije každý volný centimetr tak, aby byla funkční, disponovala dostatkem úložných prostoru a dobře se v ní vařilo. Víte, jak na to?

Malá kuchyň v paneláku nebo v domě se při správném plánování stane krásnou a praktickou zároveň. Inspirujte se, ať se vám v ní skvěle vaří.

Jak vyřešit malou kuchyni?

Plánujte a pořizujte si jen takové vybavení, které skutečně využijete. Držte se světlých barev, volte méně zdobení a vybírejte multifunkční řešení. Myslete na úložné prostory, protože těch není nikdy dost. Jelikož musíte přemýšlet nad každým centimetrem, možná jsou pro vás vhodnější kombinované šuplíky, horní skříňky až ke stropu, sokly pod spodními skřínkami a rohové skříňky. Hodně místa zabírají spotřebiče, proto kupte jen potřebné a ideálně takové, které můžete použít na více činností.

Z hlediska využití prostoru je lepší kuchyňská sestava navržená přesně na míru do konkrétního prostoru. Tak získáte jistotu, že nezůstane žádná hluchá část.

Multifunkční vybavení

Chytrý, multifunkční nábytek vám pomůže využít co nejvíce prostoru. Barový stůl s integrovaným žebříkem pro zavěšení věcí, skládací jídelní stůl, posuvný kuchyňský ostrůvek na kolečkách a mnoho dalších vychytávek šetří místo a zároveň usnadní práci v kuchyni.

Inspirace do malé kuchyně

  • Místo klasických dvířek jsou lepší posuvné roletky.
  • Chladnička s mrazákem patří blíž ke vchodovým dveřím, dřez ideálně pod okno a varné centrum minimálně 30 cm od dřezu.
  • Varnou desku nedávejte do rohů, zbytečně zabírá místo.
  • Jídelní stůl dejte do obývacího pokoje. V kuchyni může zůstat jen malý občerstvovací pultík.
  • Můžete zrušit stěnu mezi kuchyní a obývákem? Možná je ta pravá chvíle.
  • Rovné a malé rohové kuchyně jsou ideální volbou do malých prostor.
  • S vestavbami ušetříte spoustu prostoru.

Vždy se dá nalézt řešení k vytvoření praktické a útulné místnosti, ať už realizujete rohovou linku v malém domku nebo malou kuchyni v garsonce.