Kuchyňské studio GABON spol. s r. o.  |  Vohnoutova 2,  Brno – Bohunice  | Tel.: 547 246 332   |  E-mail: info@gabon.cz

Zpět na úvodní stranu

Instalatérské práce

Rozvody vody, vzhledem k jejich velkému rozměru, je nutné zasekat do zdi. Pokud tuto možnost nemáte (například v panelovém domě), upozorněte na tuto skutečnost obchodníka, který vaší linku zpracovával. Je totiž nutné použít hlubší pracovní desku (vodovodní a odpadní potrubí zabírá hloubku 7 až 8 cm, za spodní skříňkou tento prostor standardně není, pokud je v trase vedení trubek spotřebič, je za ním standardně jen 1 cm volného místa). V případě použití hlubší pracovní desky je možno vést potrubí přímo po stěně (potrubí prosím připevněte ke stěně na příslušné objímky).

Vývody vody musí být osazeny příslušnými ventily (teplá a studená voda bateriovými roháčky se sítkem, přívod pro myčku a pračku pračkovým ventilem). V případě použití myčky nebo pračky je vhodné použít podmítkový nebo nástěnný pračkový sifon.

Plyn:

Pro vedení plynového potrubí platí stejné pokyny, jako pro vedení vody (hlubší pracovní deska zde musí být použita z pravidla jen v těch případech, kdy v dráze vedení plynového potrubí po stěně, stojí spotřebič).

Plynové vedení je nutno zakončit kulovým ventilem natočeným dolů. K nově dělanému plynovému rozvodu si vždy vyžádejte revizní zprávu.

Instalatér